Jó meccseket hozott a BL folytatása

A legrangosabb európai kupasorozat az egyenes kieséses szakaszába érkezett, immáron túl is vagyunk a nyolcaddöntők első fordulóin. A gólok potyogtak, volt néhány igazán izgalmas találkozó, néhány párharc viszont már az odavágó után eldőlni látszik. Lássuk, mi történt az elmúlt két hétben, és mire számíthatunk márciusban.

PSG – Chelsea

A vendégek szurkolói talán abban bíztak, hogy a kékeknek sikerül revánsot venni a franciákon, amiért tavaly idő előtt búcsúztatták kedvenc csapatukat. A szebb napokat is megélt londoniaknak mégsem úgy indult a párharc, ahogy azt valószínűleg Guus Hiddink mester eltervezte. A svéd gólgyáros, Ibrahimovic a 39. percben vezetéshez juttatta csapatát, melyre Mikel válaszolt a félidő lefújása előtt. Fàbregasék mégis vegyes szájízzel hagyhatták el a gyepet, ugyanis Cavani a 78. percben megszerezte a mérkőzést eldöntő gólt, mellyel 2-1 lett a végeredmény. Mégsem olyan rossz eredmény ez a Chelsea-nek, hiszen sikerült idegenben gólt lőniük, otthon viszont nem lesz könnyű dolguk, mert a PSG az elmúlt kiírásboa megmutatta, idegen környezetben is képes gólokat szerezni.

psg-v-chelsea-akusepp-1

soccerbible.com

Benfica – Zenit Szentpétervár

Nem is oly régen, az elmúlt kiírásban a csoportkör során kétszer is találkozott egymással a két egyesület. Akkor a szentpéterváriak oda-vissza diadalmaskodtak. A mostani találkozón egészen a hosszabbításig várnunk kellett, míg zörgött a háló. Jonas a 91. percben döntötte el a meccset a hazaiak javára. Nyílt még a párharc, a Zenit hazai pályán bivalyerős, a Benficának nem lesz könnyű dolga, hogy megőrizze vagy netán növelje előnyét. Egy biztos, a visszavágón eltiltás miatt nem játszhat az oroszoknál Criscito.

2333007_w2

uefa.com

Gent – Wolfsburg

Az első forduló leggólgazdagabb találkozóján összesen 5 találat született (a vendégek – Draxler 2, illetve Kruse góljával – a 80. percig tartották a 3-0-ás vezetést, amikor a hazaiak 10 perc leforgása alatt, Kums és Coulibaly góljaival kétszer is bevették a vendégek kapuját). Ennek tükrében elhamarkodott kijelentés lenne lezártnak tekinteni a párharcot, még annak ellenére is, hogy a Wolsburg nagy lépést tett a továbbjutás felé. Reméljük, újra egy izgalmas és gólgazdag találkozót láthatunk majd.

1070152_toptease_article_desktop_com

bundesliga.com

AS Roma – Real Madrid

A párosítás, mely az elmúlt évtizedben slágermeccsé avanzsált, hiszen megannyi izgalmas találkozónak lehettünk szemtanúi. Ezúttal viszont a blancók gyorsan lerendezték a párharcot, ugyanis az 57. minutumban előbb Ronaldo, majd a 87-ben Jesé volt eredményes, ezzel beállítva az idegenbeli 2-0-ás végeredményt. Tudom, amíg a labda gömbölyű, addig csínján az efféle kijelentésekkel, hogy megvan a továbbjutó, de nehéz elképzelni, hogy a Bernabeuban 3 gólt szereznek a farkasok, és egyet sem kapnak (ugyebár 2 lőtt és 0 kapott gól csak a hosszabbításra lenne elegendő).

511273488

Juventus – Bayern München

Szintén álompárosítás, már milliószor találkozott a két együttes, legutóbb 3 éve, amikor a Bayern oda-vissza oktatta a zebrákat, kiharcolva ezzel a továbbjutást. Azóta viszont nagyot változott a világ, a Juventus jóval erősebb csapat manapság, a Bayern viszont már nem az a könyörtelen fenevad, mint akkoriban volt – igaz, azért félteni sem kell őket. A párharchoz méltón szépen potyogtak a gólok, végül mindkét kapuba két-két találat jutott. A vendégeknél Müller és Robben volt eredményes, majd hazai oldalon Dybala és Sturaro válaszolt. A második fordulóban tényleg bármi megtörténhet, bár Guardiola elégedetten nyilatkozott, legbelül tudja, hogy még nincs lefutva a párharc.

511883216

Arsenal – Barcelona

Arsene Wenger számára finoman szólva sem a legkedvesebb ellenfél a Barca, hiszen a gránátvörös-kékek már számtalanszor borsot törtek a francia orra alá. Most sem sikerült meglepni a katalán gárdát: ugyan eleinte még úgy tűnt, az ágyúsok urai a helyzetnek, a második félidőre felébredt a Barcelona hihetetlen támadógépezete, az MSN, és egymás után dolgozták ki a helyzeteket. Végül Messi-nek sikerült bevennie Petr Cech kapuját, pályafutása során először és másodszor is. Így lett a végeredmény 2-0, ami – kicsit se lenézve az angolokat – nagy valószínűséggel eldöntötte a továbbmenetel sorsát.

sub-arsenal-web-master675

Reuters

PSV Eindhoven – Atletico Madrid

Cholo Simeone együttese nem feltétlen az örömfoci híve, sokkal inkább a célfocit helyezi előtérbe, amit megint csak megmutatott, igaz ezúttal nem túl eredményesen. Bár ismét egy közhellyel élve (idegenben jó az x) az Atletico híveinek még sincs okuk panaszra, hiszen a visszavágót hazai pályán várhatják. Azért már inkább szomorúak lehetnek, hogy a mérkőzés halál unalmas volt, szinte semmi nem történt a 90 perc alatt.

_88435157_red

bbc.com

Dinamo Kijev – Manchester City

Az angoloknak a bajnokságban nem megy valami jól a szekér, a BL-ben viszont szépen menetelnek. A drukkerek a forduló egyik legjobb meccsét láthatták, mindkét félnek voltak szebbnél szebb és izgalmas helyzetei. Agüero már a 15. percben vezetéshez juttatta csapatát, 25 perccel később Silva 2-0-ra növelte a City előnyét. Az 59. percben Buyalskyy még szépített, de a meccs végén Toure megadta a kegyelemdöfést, amivel 3-1 lett a találkozó végeredménye a vendégek javára.

CcAfFAvWoAA_Os4

scoopnest.com

A nyolcaddöntő visszavágóira március második, illetve harmadik hetéig kell várnunk.

Soha rosszabb meccseket! Remek meccseken vagyunk túl. Lássuk, mi történt a keddi és szerdai játéknapokon.
Megvan az első négy továbbjutó a BL-ben 4 meccs, 4 továbbjutó - ezek történtek a BL-nyolcaddöntő visszavágóin.
Bajnokok Ligája döntő 2015 Június 6-án kerül sor a Bajnokok Ligája döntőjének lebonyolítására. Vajon melyik csapat emelheti magasba a serleget?
Óriási meglepetés a BL-ben Gondoltad volna, hogy ilyen eredmény születik a Wolfsburg - Real Madrid találkozón?
Nem látta, spori? Oscart neki! Néhány focista már művészi szintre emelte a műesést. Téged is bosszant?
Mi lesz veled magyar válogatott? Sajnos elmaradt az ünneplés: nem jutottunk ki egyenes ágon az EB-re, pótselejtezőn viszont még kijuthatunk. Vélemény.
Az EB kapujában? Fontos meccseket játszunk a 2016-os labdarúgó-Európa-bajnokság selejtezőjének utolsó két fordulóján. Vajon kijutunk?
Itt a videó, amit mindenképp látnod kell "Még 50 perc" címmel jelent meg, a Magyar labdarúgó-válogatott útját bemutató dokumentumfilm.
Terjednek a Facebookon a betegebbnél betegebb oldalak Mit szólnátok ahhoz, ha mindennap ugyanazt a cikket publikálnánk?